Unifi adopt Добавляєм новий WiFi Ubiquity

Автор | 29.01.2024

В моїй практиці я часто я стикаюсь з встановленням Unifi WiFi access point в вже існуючій мережі. Доволі часто основним маршрутизатором виступає роутер mikrotik на якому досить добре працює вся мережа але потрібно добавити додаткові точки Wi-Fi. Я надаю перевагу Unifi  U6 pro більше чим wifi Cap AC чи AX.

Контролер мережі Unifi як правило віддалений на raspberry Pi (Ubuntu Server). Раніше в Google Chrome був додаток The Ubiquiti Device Discovery Tool який дозволяв знайти та налаштувати adopt Unifi пристрої, на жаль підтримка java в нових версіях chrome скоротилась тому цей додаток більше не працює. Тому я для себе змінив процедуру першого налаштування точок. Після вступу перейдемо до практики.

В інтерфейсі роутера знайдемо IP адреса Unifi які вони отримали по DHCP. Також можна для цього використовувати програму advanced ip scanner.

Потрібно мати налаштований Unifi controller з виділеним Ip або в цій локальні мережі. Також створити site де будуть налаштовуватись інші параметри цієї мережі а також де будуть добавлені всі ubiquity пристрої цієї мережі. Наприклад віддалена адреса нашого контролера 123.45.67.89 і на ньому вже сворено “сайт” куди ми будем інтегрувати наші пристрої.

Заходим на пристрій по SSH для цього використовуємо програму cmd, powershell або terminal

В терміналі пишем

ssh ubnt@192.168.X.X 

тут пишем адресу нашої точки яку ми вже знайшли в кроці 1.

Заводський логін та пароль Unifi: ubnt

Якщо все добре ми побачим вікно запрошення Unifi. До речі заснована оболочка на BusyBox про яку я писав теж.

Після цього нам залишається останній крок ввести команду в якій ми скажем пристрою де шукати контролер

set-inform http://123.45.67.89:8080/inform

set-inform http://123.45.67.89:8080/inform

Після цього заходим на сторінку сайта та побачим пристрій який можна інтегрувати з написем Click to Adopt.