BusyBox в роутері Asus (сток прошивка)

Автор | 03.03.2023
busybox official web site and logo

Привіт! BusyBox – це пакет утиліт, який містить менше версії стандартних UNIX-утиліт, заснованих на GNU Core Utilities. Він був розроблений для використання в невеликих вбудованих системах з обмеженими ресурсами, таких як маршрутизатори, приставки до телевізора, мобільні телефони тощо.

У багатьох моделях маршрутизаторів ASUS використовується операційна система з відкритим вихідним кодом на базі Linux з встановленим BusyBox. Це дає змогу зменшити розмір вбудованої системи, збільшити швидкість роботи, знизити витрати на ліцензійне програмне забезпечення та зберегти енергопотребу.

BusyBox має широкі можливості і може використовуватися в якості заміни для стандартних утиліт Linux, таких як ls, cp, mv, rm, cat, echo, grep, sed і т.д. Він також містить утиліти, які використовуються в системних процесах, таких як init, syslogd, telnetd, ftpd, httpd і т.д.

Щодо застосування BusyBox в роутерах ASUS, він використовується для запуску і керування різними процесами в системі, такими як DHCP-сервер, файрвол, NAT, DNS і т.д. Крім того, деякі функції маршрутизатора, такі як діагностика мережі, можуть бути запущені за допомогою BusyBox.

Загалом, BusyBox є важливою частиною операційної системи маршрутизатора ASUS і забезпечує ефективну роботу пристрою з обмеженими ресурсами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *