Wake-on-Lan використовуючи BusyBox

Автор | 03.03.2023

Функція etherwake, яка також відома як Wake-on-LAN, є корисною функцією для віддаленого включення комп’ютера через мережу. Ця функція включена в більшість мережевих карт і може бути викликана з допомогою програмного забезпечення, що підтримує Wake-on-LAN, такого як etherwake.

Якщо ви використовуєте маршрутизатор ASUS, який працює на операційній системі з відкритим вихідним кодом на базі Linux з встановленим BusyBox, то функцію etherwake можна викликати безпосередньо з роутера за допомогою командної строки.

Для виклику etherwake з роутера ASUS за допомогою BusyBox необхідно спочатку з’єднатися з роутером через термінал, SSH-клієнт або інші засоби з’єднання з мережею. Далі необхідно ввести наступну команду:

etherwake <MAC-адрес>

де <MAC-адрес> – це MAC-адрес комп’ютера, який потрібно включити.

Наприклад, якщо MAC-адрес комп’ютера має значення “00:11:22:33:44:55”, команда буде мати наступний вигляд:

etherwake 00:11:22:33:44:55

Після введення цієї команди роутер ASUS відправить мережевий пакет, який містить MAC-адрес комп’ютера, на який потрібно надіслати Wake-on-LAN. Це дозволить включити цей комп’ютер через мережу, навіть якщо він перебуває в режимі сну або вимкнений.

У випадку, якщо ваш комп’ютер не має вбудованої підтримки Wake-on-LAN, ви можете встановити окрему мережеву карту, яка має таку функцію, і використовувати її для включення комп’ютера через мережу.

Майже то саме я роблю в терміналі Debian командою

sudo wakeonlan 00:11:11:11:11

де 00:11:11….  це мак адреса компютера в локальні мережі

1 коментар до “Wake-on-Lan використовуючи BusyBox

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *