Windows Sandbox

Автор | 25.04.2023

Windows Sandbox: що це таке і як використовувати?

Windows Sandbox – це безкоштовний вбудований інструмент у Windows 10, який дозволяє виконувати програми в ізольованому середовищі, не впливаючи на вашу основну операційну систему. Це дуже зручно для тестування програм, особливо якщо ви не впевнені, що вони не містять шкідливих елементів.

Windows Sandbox встановлюється разом з Windows 10 Pro та Enterprise версіями, починаючи з версії 1903. Якщо ви використовуєте Windows 10 Home, ви можете оновити до Windows 10 Pro, щоб отримати доступ до Windows Sandbox.

Як використовувати Windows Sandbox?

  1. Відкрийте меню “Пуск” та введіть “Windows Sandbox”.
  2. Запустіть програму та дочекайтеся завантаження.
  3. Після завантаження можна відкривати вікна браузера або програми і використовувати їх, як зазвичай.

Windows Sandbox автоматично видаляє всі дані, що були збережені в середовищі при закритті програми, що гарантує відсутність вірусів або шкідливого програмного забезпечення на вашому комп’ютері.

Також слід зазначити, що Windows Sandbox не підтримує USB-пристрої та звуковий вивід, але для тестування програм ці обмеження не є критичними.

Якщо ви хочете використовувати Windows Sandbox для тестування програм, рекомендуємо зберігати ваші дані в іншому місці, щоб уникнути їх втрати, якщо ви вирішите закрити програму або вона аварійно закриється.

Після запуску Пісочниці Windows – це чиста система, без доступу до ваших файлів у основній системі (що може бути необхідним), але з доступом до мережі (що становить потенційну небезпеку). У разі необхідності ви можете налаштувати поведінку Пісочниці Windows за допомогою спеціальних файлів конфігурації, що є звичайним текстовим файлом XML з розширенням .wsb. Таких файлів може бути кілька: залежно від того, з якими параметрами необхідно запустити пісочницю, запускаєте потрібний файл. Також є корисна утиліта для автоматичного створення файлів конфігурації.

Windows Sandbox – це потужний інструмент для тестування програм, який дозволяє вам виконувати програми в ізольованому середовищі без ризику впливу на вашу основну операційну систему.

Список корисних посилань по темі:

Песочница Windows 10 — как включить, настроить и использовать | remontka.pro

Настройка песочницы Windows 10 Sandbox Configuration Manager | remontka.pro

Windows Sandbox configuration | Microsoft Learn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *