Редактор Nano в Powershell (спойлер: Chocolatey)

Автор | 08.04.2023

Chocolatey – це менеджер пакетів для Windows, який дозволяє швидко та легко встановлювати та оновлювати програми на вашому комп’ютері.

https://chocolatey.org/

Спочатку пару слів про встановлення Chocolatey

Chocolatey дає змогу швидко знайти та встановити потрібну програму зі складу понад 6000 пакетів, які включають такі популярні програми, як Google Chrome, Firefox, Visual Studio Code, Python, Node.js та інші. Крім того, Chocolatey підтримує автоматичне оновлення програм, що дозволяє тримати вашу систему безпечною та актуальною.

Встановити Chocolatey дуже просто. Він вимагає PowerShell та .NET Framework 4.5 (або вище). Щоб встановити Chocolatey, відкрийте PowerShell як адміністратор та виконайте наступну команду:

Set-ExecutionPolicy Bypass -Scope Process -Force; [System.Net.ServicePointManager]::SecurityProtocol = [System.Net.ServicePointManager]::SecurityProtocol -bor 3072; iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://chocolatey.org/install.ps1'))

або так

Set-ExecutionPolicy Bypass -Scope Process -Force; iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://chocolatey.org/install.ps1'))

Після встановлення Chocolatey ви можете швидко встановлювати програми за допомогою командного рядка. Наприклад, щоб встановити Google Chrome, виконайте команду:

choco install nano

Щоб оновити всі встановлені пакети, виконайте команду:

choco upgrade all

Chocolatey – це потужний інструмент, який дозволяє швидко та легко управляти програмами на вашому комп’ютері Windows. Він забезпечує швидкий та простий спосіб встановлення та оновлення програм, що робить його корисним для будь-якого користувача Windows.

Мені просто подобається nano редактор в shell (fish) тому перетягнув його і сюди.


Альтернативним способом є встановлення WSL та запуск таким чином:

wsl nano 

або наприклад для редактування

wsl nano sometext_file.txt

ну і ще тут я почитав теж, непоганий форум

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *