Kolibri OS

Автор | 20.04.2023

Kolibri OS – операційна система, створена українським програмістом Georgіy Shuvalov. Вона була розроблена з використанням мови програмування C++, а основним її завданням є прискорення запуску та виконання програм.

Історія створення

Colibri OS почав розроблятися у 2004 році. Головною метою було створення операційної системи, яка би працювала на різних комп’ютерах, включаючи старі, але при цьому зберігала високу швидкодію. Від початкової версії, яка була випущена у 2006 році, до сьогоднішньої версії 0.3.12.7, було зроблено багато вдосконалень та додано нових функцій.

Особливості

Colibri OS має декілька унікальних особливостей, які роблять його відмінним від інших операційних систем:

  1. Швидкодія. Colibri OS працює дуже швидко, завдяки оптимізації його коду та використанню мінімальної кількості ресурсів.
  2. Мала вага. Розмір операційної системи дуже малий, що дозволяє запустити її з флешки або CD.
  3. Відкритий код. Colibri OS є відкритим проектом, що дозволяє розробникам допомагати вдосконалювати систему.
  4. Мінімальна кількість програм. В операційній системі міститься мінімальна кількість програм, що дозволяє збільшити швидкодію та зменшити використання ресурсів.
  5. Розширення. Є можливість додавати додаткові програми та функції за допомогою Colibri Package Manager.

Інтерфейс

Colibri досить нова операційна система, яка має власний унікальний дизайн та може стати відмінною альтернативою відомим операційним системам.

Інтерфейс Colibri відрізняється своєю мінімалістичністю та простотою. За замовчуванням, на робочому столі розташовано лише кілька іконок, що дозволяє швидко зорієнтуватися в системі. Меню старту містить лише необхідні програми та налаштування. За бажанням користувач може додати свої власні скорочення та вкладки.

До додатків, які входять до складу Colibri, належать текстовий редактор Leafpad, програвач відео та аудіо з вбудованим плейлистом, редактор зображень KolourPaint, архіватор Xarchiver, браузер Midori, термінал із підтримкою вкладок та інші. Дуже зручним є наявність менеджеру пакетів та можливість встановлювати додаткові програми безпосередньо з інтернету.

Встановлення

Встановлення Colibri надзвичайно просте. Завантажуємо ISO-образ операційної системи, записуємо його на флеш-накопичувач за допомогою спеціальної програми наприклад Rufus і встановлюємо систему з флешки.

Операційна система Colibri побудована на основі ядра MenuetOS і відрізняється від більшості інших операційних систем на ринку. Вона не підтримує стандартні Linux-пакети, тому потрібно використовувати спеціальні додатки, які доступні в магазині додатків Colibri.

  1. Відкрийте магазин додатків Colibri. Це можна зробити, натиснувши на іконку “App Store” на панелі задач внизу екрану.
  2. У пошуковому рядку введіть назву додатку, який ви хочете завантажити. Наприклад, якщо вам потрібен SSH-клієнт, введіть “ssh client”.
  3. Коли ви знайдете додаток, натисніть на нього. Ви побачите сторінку з описом додатка і кнопкою “Install”. Натисніть на кнопку “Install”, щоб розпочати завантаження і встановлення додатка.
  4. Після завантаження і встановлення додатка він буде доступний в меню “Applications” на панелі задач.
  5. Якщо вам потрібен FTP-клієнт, повторіть ці кроки, введіть “ftp client” в пошуковому рядку і виберіть додаток, який вам потрібен.

Зверніть увагу, що деякі додатки можуть вимагати додаткові настройки або додаткову конфігурацію, щоб працювати належним чином. Якщо ви маєте проблеми з встановленням або використанням додатків, зверніться до документації з додатків або до форумів Colibri, де ви можете знайти підтримку від інших користувачів.

Посилання

Завантажити дистрибутив KolibriOS

Board.KolibriOS.org – Index page

KolibriOS – Wikipedia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *